RTL Alliance kredit reytingini oshirdi
RTL Alliance o'zining kredit reytingini BBB+ darajasiga ko'tardi. Bu kompaniyaning moliyaviy barqarorligi yaxshilanganidan dalolat beradi. Reyting BIK Ratings agentligi tomonidan amalga oshirildi. O'tgan yili kompaniya BBB reytingiga ega edi.
“Yangi BBB+ kredit reytingi biz o‘tgan yillar davomida namoyish etib kelayotgan RTL alyansining dinamik va barqaror rivojlanishining tasdig‘idir. Kredit reytingi sheriklar va mijozlar bilan o'zaro munosabatlarda muhim vosita bo'lib, kompaniyaning mavqeini mustahkamlaydi va ishonchning o'sishini ta'minlaydi. Kreditga layoqatlilikni mustaqil baholash bizga biznes sifatini oshirishning "o'sish nuqtalari" haqida tushuncha beradi, - deydi Gennadiy Gogeniya (RTL Alliance bosh direktori).
RTL Alliance BIK Ratingsdan BBB+ kredit reytingini olgan birinchi logistika kompaniyasi bo'ldi. O'z hisobotida agentlik RTL Alliancening quyidagi kuchli tomonlarini qayd etdi:
• Bozorda yetakchi o‘rin
• Ajoyib rentabellik
• Qarzlarga xizmat ko'rsatish uchun etarli pul oqimi
• Tez aktivlar aylanmasi
• Operatsiyalarning keng geografik diversifikatsiyasi
• Minimal valyuta risklari
Belarus Respublikasi Milliy banki tomonidan akkreditatsiyadan o'tgan BIK reyting agentligi faoliyatning turli sohalarida korxonalarni baholash va tartiblash bo'yicha tadqiqotlar olib boradigan yagona milliy agentlikdir.
Kredit reytingi - reyting ob'ektining kreditga layoqatliligi, moliyaviy barqarorligi va to'lov qobiliyati darajasi, shuningdek, u tomonidan chiqarilgan moliyaviy vositalarning kredit riski va moliyaviy barqarorligi darajasi to'g'risidagi ekspert xulosasi.
RTL Alliance - bu multimodal va temir yo'l logistikasi sohasida bozor yetakchilaridan biri bo'lgan xalqaro logistika kompaniyalar guruhi. Bu BAIF assotsiatsiyasiga ko'ra yilning eng yaxshi multimodal yuk ekspeditori maqomini tasdiqlaydi.
RTL Alliance eng yaxshi tovarlar va xizmatlar uchun "Birinchi raqamli" milliy mukofoti natijalariga ko'ra Belarusda 1-raqamli logistika kompaniyasi deb tan olingan. Kompaniya, shuningdek, yuqori ishbilarmonlik obro'siga ega AA obro'siga ega bo'ldi va Belarusdagi TOP-10 ish beruvchilar qatoriga kirdi.

RTL Alliance получил повышение кредитного рейтинга
RTL Alliance повышен кредитный рейтинг до уровня BBB+. Это свидетельствует об улучшении финансовой устойчивости компании. Рейтингование проводило агентство BIK Ratings. В прошлом году компании был присвоен рейтинг ВВВ.
«Новый кредитный рейтинг BBB+ — это подтверждение динамичного и устойчивого развития RTL Alliance, которое мы демонстрируем в течение последних лет. Кредитный рейтинг является важным инструментом во взаимодействии с партнерами и клиентами, усиливает позиции компании и обеспечивает рост доверия. Независимая оценка кредитоспособности даёт нам понимание "точек роста", улучшения качества бизнеса», — говорит Геннадий Гогения (СЕО, RTL Alliance).
RTL Alliance стал первой логистической компанией, которая получила кредитный рейтинг BBB+ от агентства BIK Ratings. В своем отчете агентство отметило следующие сильные стороны RTL Alliance:
• Лидирующие позиции на рынке
• Отличную рентабельность
• Достаточный уровень денежных потоков для обслуживания долгов
• Быструю оборачиваемость активов
• Широкую географическую диверсификацию операций
• Минимальные валютные риски
Агентство BIK Ratings, имеющее аккредитацию Национального банка Республики Беларусь, единственное национальное агентство, проводящее исследования для оценки и рэнкинга предприятий различных сфер деятельности.
Кредитный рейтинг – мнение экспертов об уровне кредитоспособности, финансовой устойчивости и платежеспособности объекта рейтингования, а также уровне кредитного риска и финансовой устойчивости эмитируемых им финансовых инструментов.
RTL Alliance – международная логистическая группа компаний, которая входит в число лидеров рынка в сфере мультимодальной и железнодорожной логистики. Это подтверждает статус Лучший мультимодальный экспедитор года по данным ассоциации БАМЭ.
RTL Alliance признан Логистической компанией №1 в Беларуси по итогам национальной премии "Номер один" для лучших товаров и услуг. Также компания получила высокий рейтинг деловой репутации AA reputation и вошла в ТОП-10 работодателей Беларуси.